Registrace

Co jsou ovocné kytice Frutiko.cz a jak se vyrábí?

Ručně aranžované kytice a bonboniéry Frutiko jsou vyráběné z toho nejlepšího ovoce, kvalitní belgické čokolády či čerstvě pečených muffinů a splní Vaše vysoké nároky na netradiční a luxusní dárek z prvotřídních surovin. Květiny i bonboniéry jsou připravovány v den předání z čerstvého ovoce, které je očištěno a nakrájeno na kousky. Všechny kytice a bonboniéry jsou dárkově zabalené ve fólii či krabičce s mašlí a blahopřáním, do nějž je vytištěn osobní vzkaz pro příjemce. Ovocné kytice Frutiko jsou vhodné i jako dárek pro děti nebo ženy hlídající si linii, neboť neobsahují žádná sladidla či konzervační látky. Ovoce v kyticích a bonboniérách není nijak chemicky upravováno, je pouze očištěno, případně ozdobeno čokoládou.

 

Ovocné a čokoládové kytice

Kytice z čerstvého ovoce a belgické čokolády Callebaut připravujeme vždy zcela čerstvé těsně před doručením/ osobním vyzvednutím kytice. Každý kousek ovoce pečlivě vybíráme, před naaranžováním do kytice omyjeme a celé aranžmá pak dárkově zabalíme a doručíme chlazené.

 

Ovocné bonboniéry

Jedná se o luxusní dárkové krabičky s čerstvým ovocem zdobeným belgickou čokoládou, ořechy, mandlemi, kokosem a čokoládovými kousky. Nejčastěji obsahují jahody, banány, jablka či ananas v čokoládě, v některých naleznete i hrušky či meloun nebo lesní plody. Uchovávejte stejně jako ovocné kytice.

Dortové kytice, muffinky a cupcakes

Čerstvě upečené muffiny z poctivých kvalitních ingrediencí jako jsou mléko, máslo, slunečnicový olej, vejce, mouka a holandské kakao ozdobené belgickou čokoládou a barevným fondánem. Mohou obsahovat alergeny: lepek, mléko, vejce a sóju. Čerstvé vydrží dva až tři dny od doručení v suchu a chladu uzavřené v potravinové fólii.

 

Nejčastěji používané ingredience:

 • Jahody

  V průběhu celého roku zaručujeme krásné sladké jahody. V zimě dovážíme jahody z Egypta či Španělska, přes rok z Holandska, v létě z Česka od lokálních dodavatelů.

 • Ananas

  Používáme kvalitní ananasy značky Dole, které jsou šťavnaté a sladké po celý rok.

 • Melouny

  V kyticích Frutiko naleznete exotické melouny druhu Kantalup, Galia a Honeydew.

 • Pomeranče

  Štavnaté pomeranče bez pecek středního kalibru se spoustou vitamínu C.

 • Jablka Granny Smith

  Křupavá mírně kyselá jablka odrůdy Granny Smith jsou skvělá v kombinaci s polosladkou belgickou čokoládou Callebaut.

 • Hroznové víno

  Kuličky šťavnatého tmavého i světlého hroznového vína na špejli doplňují každé ovocné aranžmá.

 • Kiwi

  Velké pevné kiwi ze slunného Řecka vykrojené do tvaru kytičky.

 • Banány

  Zralé, ale pevné kousky banánů značky Chiquita obalené čokoládou aranžujeme do kytic.

 • Čokoláda Callebaut

  Belgická čokoláda s vysokým obsahem kakaa neobsahuje tuky, ale pouze kakaové máslo. V kyticích najdete většinou tmavou – polosladkou, některé obsahují i bílou či mléčnou.

Alergeny

Kytice pouze z ovoce neobsahují žádné alergeny. Pokud má oslavenec alergii na nějaký druh ovoce napište to do poznámky k objednávce, ovoce nahradíme jiným druhem. Belgická čokoláda Callebaut neobsahuje mléko, jen kakao a kakaové máslo. I tak ale mohou být v čokoládě stopy mléka a bílá čokoláda obsahuje mléko sušené. V kyticích mohou být také stopy ořechů, které používáme na zdobení některých kousků ovoce. Podrobné složení a alergeny naleznete u jednotlivých produktů.

Uchování

Ovocné kytice obsahují čerstvé, nijak nepasterizované ovoce, proto doporučujeme je rozbalit a pochutnat si na nich ihned po předání. Pokud kytici nesníte celou, zbylé ovoce sejměte ze špejlí a uložte v jídelních krabičkách do lednice. Spotřebujte nejpozději do 24 hodin při uchování v chladu do 5 stupňů.