Fruit Box Special

Ratings:

Ingredients: Chocolate pieces, Strawberry, Apple, Banana, Hazelnuts, Pistachios, Dark chocolate, White chocolate

Size: Amount Weight Price
9 pcs 0.40 kg 439 Kč
15 pcs 0.60 kg 604 Kč
21 pcs 0.80 kg 824 Kč

Fruit Box Special

Strawberries, bananas and apples are best fresh and soaked in chocolate. Frutiko fruit bonbonier Special has something extra. The fruit is sprinkled with hazelnuts, pistachios and chocolate shavings to make the tastes simply irresistible. Fruit candies are a wonderful gesture for thanks or apology. If you want to please someone during the day, then let him send you the specialty chocolates. Frutiko offers fruit and cake bouquets and flower boxes that you can send to a gifted one along with a snack.

Cannot hand it personally? Doesn't matter.

Frutiko gift service will deliver its products to all parts of the Czech Republic. Simply order online, add a personal message that will be printed on the card and attached to the gift and everything else will be taken care of by nice couriers. Distribution works 7 days a week.

mléko, sója, ořechy

otázka2 en

odpověď2 en

otázka en

odpověď en

Customer reviews

Pavlína

23.10.2021

Ovocnou bonboniéru jsem objednala poprvé. Bylo to překvapení pro kamaráda. Byl nadšený, všechno proběhlo v utajení:) Objednala jsem velikost M, kusů bylo 20.

Milan

06.08.2021

Bought these for my girl in Prague. She is a realy foodlover and said the Chocolate Fruits were delicious! Fresh fruit and great chocolate.

J. Voldanová

06.08.2021

Jako malá pozornost naprosto perfektní. Připraveno včas k vyzvednutí, velká spokojenost. Určitě objednán k rodinným výročím i další výrobky, doporučuji.

Helena Jelínková

06.08.2021

Ovocná bonboniera měla obrovský úspěch,krásně vypadá a chutná ještě lépe.Moc děkuji,určitě jsem neobjednávala naposledy :-) .

Anna

08.05.2019

Ovocnou bonboniéru jsem objednala už asi třikrát a naprosto úžasné - chuťově i vzhledově, vše čerstvé, vynikající. Doporučuji, je to hezký dáreček!

Reni Nedelcheva

28.06.2018

Marvelous ! You are great having such ideas for presents - keep the pace ! Make many more people smiling and happy !Recommend !

Zdenka Staňková

03.05.2018

Už vyzkoušena kytice, nyní bonboniéra. Naprosto úžasná, krásný dárek, který sklidil obrovský úspěch. Frutiko chválím, kudy chodím... :-)

Related Products

Fruit Heart

Fruit Heart

from 439 Kč

Fruit Delight

Fruit Delight

from 439 Kč

Fruit Plate

Fruit Plate

from 499 Kč

Pineapple Flower

Pineapple Flower

from 439 Kč

Commonly purchased together

Wow effect

moment of surprise and excitement receiving the gift

Original

healthy yet versatile gift for everyone

TOP quality

ingredients, fruit and chocolate, handmade

100% Freshness

bouquets made just before delivery, shipped chilled

Excellent service

customer satisfaction guarantee