Heart Strawberries Dark

Ratings:

Ingredients: Strawberry, Dark chocolate, Chocolate heart, Chocolate

Size: Amount Weight Price
9 pcs 0.20 kg 459 Kč
12 pcs 0.50 kg 579 Kč
18 pcs 0.70 kg 749 Kč
25 pcs 0.90 kg 979 Kč

Strawberries in dark chocolate with red hearts

Strawberries in chocolate are the original box of chocolates, which includes sweet fresh strawberries in a quality chocolate. This delicious combination of strawberries and  chocolate is the perfect gift for all gourmets. The original surprise for Valentine's Day, anniversaries or other events. We also offer strawberries in white chocolate and mix strawberries in white and dark chocolate. A great way to please your friends and loved ones.Standard boxes contain 15 pieces of fruit in chocolate.Big boxes contain 20 pieces.

 

mléko, sója

How do you deliver products?

All products are transported around Prague and the Central Bohemia region by our drivers in refrigerated trucks. To other cities of the Czech Republic they are delivered by Messenger courier service in thermoboxes with dry ice and coolers.

How long will the fruit last?

Fruit bouquets and chocolates must be consumed within 24 hours of delivery. Remove uneaten leftovers from skewers and packaging, place in a resealable food box and refrigerate. Consume as soon as possible.

Customer reviews

Staňka

06.08.2021

Jahody i čokoláda výborné, udělaly radost. Pro mě ale zklamání, místo 25 ks objednaných k 25tinám, bylo doručeno jen 21 ks (jak mi bylo později sděleno, z důvodu velikosti jahod a velikosti krabičky), bez toho, abych na toto byla předem upozorněna. A co tak větší krabičky, pro větší objednávku?

Jitka

08.05.2019

Já to jíst nebudu, je to dárek, ale vypadá to výbrně :-) , tak snad to udělá radost.

Naďa S.

17.05.2017

Jahodové srdce byl dárek k narozeninám, udělalo velkou radost a dojetí, přesně tak, jak jsem si přála. Děkuji týmu Frutiko. cz za skvělou práci a přeji hodně úspěchů i do budoucna. :-)

Dražanová Dana

16.05.2017

VYBORNE !!!! Jen doporučuji. Spokojenost velika. Cerstve. ..super

FrantiškaG

16.05.2017

Koupeno jako dárek, velice spokojen. Vzhledem k tomu, že byly zmatky v převzetí tak v sobotu během jedné hodiny vyrobily opětovně. Mohu jen doporučit.

Diana

16.05.2017

Jahody i čokoláda výborné, jen byla škoda, že se při přepravě trochu povalovaly a po rozbalení to ubíralo na celkovém dojmu, ale je mi jasné, že s tím se nedá nic dělat.

Related Products

Commonly purchased together

Wow effect

moment of surprise and excitement receiving the gift

Original

healthy yet versatile gift for everyone

TOP quality

ingredients, fruit and chocolate, handmade

100% Freshness

bouquets made just before delivery, shipped chilled

Excellent service

customer satisfaction guarantee