Sweet kiss

Ratings:

Ingredients: Strawberry, Apple, Orange, Dark chocolate, White chocolate, Chocolate, Pineapple

Size: Height Weight Price
25 cm 1.20 kg 999 Kč

Fruit bouquet Sweet kiss

Enjoy fruit during the summer days is the best refreshment that exists. The color matching of pineapple, strawberries, apples and oranges in our Sweet kiss will please not only your eyes but also your taste buds. Fruit bouquet is an original gifts and surprise for your loved ones or as a tasty decoration for family celebrations or barbecues with friends. Fruit in a bouquet is always fresh and produced a moment before shipment.

A juicy gift for everyone

Fruit bouquets are a gift or surprise for everyone. Children and adults love the sweet taste of the fruit, some pieces are even soaked in quality Belgian chocolate. With our delivery anywhere in the Czech Republic, you can rely on the gifted person and we will hand over the bouquet with your wish. Look also in the offer of gifts or choco fruit boxes that you can add with the bouquet.

You will also find more information on delivery options on the transport option pages.

sója, mléko

How do you deliver products?

All products are transported around Prague and the Central Bohemia region by our drivers in refrigerated trucks. To other cities of the Czech Republic they are delivered by Messenger courier service in thermoboxes with dry ice and coolers.

How long will the fruit last?

Fruit bouquets and chocolates must be consumed within 24 hours of delivery. Remove uneaten leftovers from skewers and packaging, place in a resealable food box and refrigerate. Consume as soon as possible.

Customer reviews

Zdeňka

09.02.2024

Květina měla obrovský úspěch. Krásně sestavená a čerstvá s výbornou čokoládou… komunikace a doručení bylo na jedničku s hvězdičkou.

Jana

03.03.2022

Kytice byla pro syna k narozeninám. Hned, jak ji převzal, volal, že je fantastická a hned se do ní pustí. Chválím výrobek, super servis a rychlé, kvalitní dodání. hezký a tvořivý čas přeji všem ve Frutiku.

Martina

23.10.2021

Naprostá krása na pohled a ještě lepší na chuť! Obdarovaná zcela unešená, takže očekávání předčeno :)

Lukáš Jadrný

06.08.2021

Velmi hezký nápad a v reálu vypadá dárek také moc pěkně. Bohužel radost z překvapení kazí systém doručování, jelikož obdarovanému dorazí předem sms s informací o doručení, takže se mne i obdarovaná předem dotazovala o co se jedná a zda to má převzít. Rovněž nelze stanovit při objednávce konkrétnější dobu doručení. Tento produkt se tedy hodí v případech kdy nechete někoho vyloženě překvapit

Hana

06.08.2021

Dárek splnil účel a opravdu udělal radost. Navíc skvěle chutnal a dodal na jaře tolik potřebné vitaminy. Děkujeme za perfektní doručení a spolupráci.

JAN

08.05.2019

Skvělá volba. Dárek se líbil. Oceňuji čerstvost, rychlost dodání. Neobjednával jsem poprvé a pevně věřím že ne naposled!

Děkuji

Related Products

Orange Garden

Orange Garden

from 1 389 Kč

Fruit Dream

Fruit Dream

from 1 039 Kč

Chocolate Tricolor

Chocolate Tricolor

from 1 039 Kč

Commonly purchased together

Sausage flower

Sausage flower

from 1 099 Kč

Cupcakes Cream Mix

Cupcakes Cream Mix

from 369 Kč

Sea Buckthorn Cake

Sea Buckthorn Cake

from 1 389 Kč

Wow effect

moment of surprise and excitement receiving the gift

Original

healthy yet versatile gift for everyone

TOP quality

ingredients, fruit and chocolate, handmade

100% Freshness

bouquets made just before delivery, shipped chilled

Excellent service

customer satisfaction guarantee